West Coast Swing WSDC Worldranking Leader
Rank | Role | Name | NEW | NOV | INT | ADV | ALS | CHAMP/PRO | ||
3001 | NEW | L | Karl-Philippe Telemaque-Hector | N/A | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3002 | NEW | L | Nicholas Louis | N/A | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3003 | NEW | L | Lynne Perry | N/A | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3004 | NEW | L | Jonathon Burton | N/A | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3005 | NEW | L | Jonathan Yeung | N/A | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3006 | NEW | L | Martin Sande | N/A | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3007 | NEW | L | Tam Vo | N/A | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3008 | NEW | L | Aaron Hendricks | N/A | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3009 | L | Kim Coulter | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3010 | L | Sonja Kaita | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3011 | L | Greer McNally | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3012 | L | Miranda le Rutte | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3013 | L | Aurelie Bleuse | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
3014 | NEW | L | Veronique Lapierre | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3015 | L | Disa Sjogren | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3016 | NEW | L | Stephen Murtha | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3017 | L | Unn B. Haraldsvik | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
3018 | L | Margit Dechel | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
3019 | L | Claudia Amaral | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3020 | L | Estelle Yeak | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3021 | L | Louise Layman | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3022 | L | Kenneth Diedrich | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3023 | L | Tasha Zagoskina | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3024 | L | Anastasia Mysina | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3025 | L | Bram Weisman | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3026 | L | Toun Sithpaseuth | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3027 | L | Rafal Plonka | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
3028 | L | Roxane Planzi | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3029 | L | Thomas Shepardson | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3030 | L | Emmanuel Vercruysse | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
3031 | L | Leo Koulogianes | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3032 | L | Roseanna George | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3033 | L | Denis Krupnov | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3034 | L | Skylar Moore | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3035 | L | Gabor Ale | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3036 | L | Maxime Crayssac | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3037 | L | Elisabeth Landgren | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3038 | L | Jennifer McGowan | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3039 | L | John Glowczwski | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3040 | L | Norman Aciro | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3041 | L | Simon Berteaux | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3042 | L | Lucia Huo | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3043 | NEW | L | Jennifer Cornell | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3044 | L | Angela Dusenberry | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3045 | L | Michal Smolen | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3046 | L | Joseph Arriola | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3047 | L | Jonathan Weinstein | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3048 | L | Robert Tardy | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3049 | L | Ben Porter | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3050 | L | Jose Rodriguez | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3051 | L | Cj Mincey | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3052 | L | Felix Richter | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3053 | L | Loren Fryxell | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3054 | L | Karl-Heinz Metzker | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3055 | L | Peter Bartyik | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3056 | L | Oskars Mikanovskis | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3057 | L | Daniel Dorsch | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3058 | NEW | L | Elisabeth Larson | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3059 | L | Hai Phan | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3060 | L | Derrick Smith | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3061 | L | Shachar Newton | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3062 | L | Tommy Daquin | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3063 | L | Cedric Puerta | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3064 | NEW | L | Regina Balogh | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3065 | L | Anders Endal | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3066 | L | Linda Kilchhofer | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3067 | L | Hwee Meng Yeak | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3068 | NEW | L | Katharina Anger | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3069 | L | Alexander Bernert | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3070 | L | Galen Cook-Thomas | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3071 | L | Sean Murphy | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3072 | L | Rob Holtz | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3073 | L | Maxime Lopez | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3074 | NEW | L | Gaelle Penin | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3075 | L | Yevgeniy Galtsev | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3076 | L | Peter Wiklund | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3077 | L | Marina Cameron | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3078 | L | Niko Metsälä | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3079 | L | Batze Buczylowski | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3080 | L | Madge Martin | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3081 | NEW | L | Mahee Laybros | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3082 | L | John Perez | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3083 | L | Cassidy King | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3084 | L | Teresa Laustrap | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3085 | L | James Valenta | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3086 | L | Anastasia Teresi | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3087 | L | Seungwoo Seo | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3088 | L | Patrick Kuhne | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3089 | L | Irina Wilhelm | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3090 | L | Cassie Clayton | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3091 | L | Gal Benshimol | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3092 | L | Robert Hebert | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3093 | L | Terrel Singletary | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3094 | L | Bartosz Szabucki | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3095 | L | Ulyana Basova | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3096 | L | Floris van Workum | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3097 | NEW | L | Mia Toivonen | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3098 | L | Marcin Lesek | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3099 | L | Kamil Sagidoullin | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3100 | L | Kaylee Anderson | N/A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |